znajdz produkt
START   NOWOŚCI  NASI PARTNERZY  KONTAKT
KOMPONENTY HI FISYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI / AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
             

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3

Prawdziwe Hi-Fi na miarę codziennego użytkowania! Przywitajmy najnowszeczego członka legendarnej serii Denon Design Series. Jest nim elegencki model DRA-100, sieciowy wzmacniacz. Wyróżniający się elegancką aluminiową obudową i dwukolorowym wzornictwem DRA-100 posiada cyfrowy wzmacniacz o mocy 2x70W wyposażony w technologię zaawansowanego przetwarzania AL32, liczne funkcje sieciowego strumieniowania, odgrywanie bez przerw i co oczywistę – obsługę muzyki w wysokiej rozdzielczości. Zapewniając totalną wygodę strumieniowania muzyki z przenośnych urządzeń, DRA-100 posiada wbudowaną technologię AirPlay. Wśród kolejnych zalet nowego modela znajduje się także innowacja OLED, połączenie USB-A, dwa optyczne i jedno coaxialne wejście oraz obsługa Spotify Connect.

Zaawansowane cyfrowe przetwarzanie audio AL32
W trosce o najwierniejsze odzwierciedlenie obsługiwanej muzyki urządzenie posiada na swoim pokładzie zaawansowany systemem cyfrowego przetwarzania audio AL32. Rezultatem tego jest wierny dźwięk niezależnie czy jest to sygnał o charakterystyce 16-bit, 20-bit czy też 24-bit. Mając na uwadze audofilskie odtwarzacze dysku i cyfrowe komponenty audio najwyższej klasy zaawansowany system przetwarzania AL32 wychodzi audiofilskim oczekiwaniom na przeciw i bez najmniejszego problemu konwertuje sygnały – dzięki cyfrowym filtrom – do pełnego sygnały 32-bit. Efektem zastosowania tej ultra nowoczesnej technologii jest dynamiczny zakres sygnału i dostrzegalna zmiana oferowanej rozdzielczości. Z tym sprzętem Twoje ulubione cyfrowe piosenki osiągną wyżyny audiofilskiej potęgi!

Master Clock design
Technologia Denon Master Clock design redukuje drgania, zapewniając tym samym poprawną lokalizację dźwięku, a cała przestrzeń akustyczna nabiera niespotykanie realnego wymiaru.

Cyfrowy wzmacniacz mocy dla potężnego i szczegółowego dźwięku
Sekcja wzmacniacza została wyposażona w unikatową technologię DDFA®. Zaletą tego układu wyjściowego jest dyskretna konstrukcja umożliwiająca przesyłanie sygnału o wyższym współczynniku natężenia sygnału do szumów i niższym poziomie zakłóceń w porównaniu do konwencjonalnych wzmacniaczy klasy D. Zadaniem tej ultra nowoczesnej innowacji jest dostarczenie niezmiernie wiernego dźwięku wykorzystując do tego olbrzymi potencjał potężnego wzmacniacza o mocy 70W przy 4 Ohm. Korzystając z zalet złączy wbudowanych wielodrożnych głośników możesz podłączyć przewody głośnikowe za pomocą miedzianych przewodów, złączy pin i wtyków bananowych.

Audio w wysokiej rozdzielczości, w tym DSD oferowane za pomocą sieci lub USB
Wykorzystując kompatybilność z DLNA 1.5 przed słuchaczem otwierają się kolejne możliwości, w tym strumieniowanie muzyki bezpośrednio z lokalnego komputera lub pamięci NAS. Urządzenie zaskakuje również wszechstronnością odtwarzanych formatów. Wśród obsługowanych plików audio można wyróżnić MP3, AAC i WMA, a nawet te w wysokiej rozdzielczości: 192-kHz/24-bits (WAV, FLAC, AIFF). Idąc krok dalej sprzęt ten obsługuje również tak nowoczesne formaty jak DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz (innowacja DSD jest zaawansowanym system kodowania cyfrowego plików audio w technologii SACD).Taki sam zakres wsparcia plików jest również dostępny w przypadku korzystania z portu USB umieszczonego na przednim panelu urządzenia. Jest to kolejne niezwykle praktyczne udogodnienie pozwalające na przesyłanie muzyki bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości dźwięku – jest to zasługa unikatowego układu audio najwyższej klasy.

Liczne cyfrowe wejścia audio; analogowe wejście stereo
Poza wejściem USB-A, model DRA-100 został wyposażony w dwa optyczne cyfrowe wejścia audio i jedno wejście coaxialne cyfrowe. Urządzenie posiada dodatkowo dwa analogowe wejścia stereo dla zwiększenia wszechstronności obsługi analogowych źródeł.

Bezprzewodowa łączność Bluetooth z NFC
Wyliczając kolejne korzyści model DRA-100 oferuje także łączność Bluetooth pozwalającą na szybkie i proste parowanie z urządzeniami przenośnymi oraz późniejsze strumieniowanie z nich muzyki. Aby maksymalnie przyspieszyć proces parowania sprzęt posiada technologię NFC (Near Field Communication). Sposób działania tej innowacji jest niezwykle prosty – wystarczy położyć urządzenie obsługujące technologię NFC Bluetooth przed przednim panelem DRA-100, a urządzenie samoistnie przeprowadzi proces parowania bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika!

Wbudowany Bluetooth i Wi-Fi
Ultra nowoczesny model może poszczycić się praktyczną funkcją bezprzewodowego strumieniowania za pomocą wbudowanych technologii Bluetooth i Wi-Fi. Po podłączeniu urządzenia do Internetu – za pomocą domowej sieci Wi-Fi lub wykorzystaniu portu RJ-45 Ethernet LAN – miłośnicy muzyki mogą cieszyć się ulubionymi utworami wykorzystując do tego popularny serwis muzyczny Spotify Connect (zgodnie z dostępnością). To nie koniec – do dyspozycji użytkownika pozostają również tysiące stacji internetowych z całego świata oferujące wszelkie gatunki muzyczne. Wykorzystując technologię AirPlay jesteś w stanie słuchać bezprzowodowo ulubionej muzyki wykorzystując do tego popularne urządzenia iOS: iPod touch, iPhone i iPad. Wykorzystując potencjał innowacji DLNA 1.5 ciesz się muzyką prosto z domowego komputera PC lub Mac! W trosce o prostotę obsługi do Twojej dyspozycji pozostaje praktyczna aplikacja Denon Hi-Fi Remote App pozwalające na zdalna obsługę sprzetu wykorzystując do tego Twoje ulubione urządzenie przenośne Apple lub Android.

Kompaktowa obudowa z przejrzystym ekranem OLED
Stylowa i elegancka kompaktowa obudowa wyróżnia się luksusowym wykończeniem wykonanym z miękkiego matowego aluminium i jasno srebrnych akcentów połączonych z błyszczącymi i matowymi powierzchniami w kolorze czarnym. Wyświetlając poszczególne graficzne ikony i teksty ekran OLED poinformuje Cię o wybranym źródle muzyki, częstotliwości próbkowania i cyfrowym formacie pliku.

Ergonomiczny pilot
Zapewniając totalną wygodę obsługi model DRA-100 posiada w zestawie ergonomiczny pilot wyposażony w przyciski wyboru źródła strumieniowania, kontroli głośności, ustawień sprzętu, Bluetooth i przycisk odpowiadający za funkcję przycie

Wysokiej klasy wyjście słuchawkowe z selektywną impedancją
Wbudowany dedykowany obwód wzmacniacza słuchawkowego zapewnia wysoką prędkość szerokopasmowego opcjonalnego wzmacniacza z ultra niskim poziomem zakłóceń sparowanego z w pełni dyskretną sekcją finalnego wyjścia. Co istotne, aby zapewnić kompatybilność z jak największą ilością słuchawek, model DRA-100 posiada innowacyjną funkcje kontroli poziomu impedancji dla słuchawek – w tym trzy poziomy ustawień: niski, średni, wysoki, zapewniając tym samym odpowiednie dostosowanie pomiędzy impedancją słuchawek i mocą wzmacniacza. Gniazdo słuchawkowe posiada 6,3 mm złącze dla zapewnienia kompatybilności zarówno z domowymi słuchawkami klasy premium jak i profesjonalnymi modelami.

Cechy główne:
- Cyfrowy wzmacniacz mocy 70W z impedancją 4 ohm
- Zaawansowane przetwarzanie AL32 i Master Clock Design
- Wbudowany Wi-Fi i Bluetooth z podwójną anteną
- Obsługa plików audio w wysokiej rozdzielczości dzięki sieciowemu strumieniowaniu (DLNA 1.5) i USB na przednim panelu
- Wbudowany AirPlay, obsługa radia internetowego i Spotify Connect (zgodnie z dostępnością)
- Wbudowany Bluetooth z parowaniem NFC
- Cyfrowe optyczne/coaxialne i analogowe wejścia
- Dedykowany obwód wzmacniacza słuchawkowego
- Wyjście pre-out na subwoofer dla rozbudowy systemu
- Przejrzysty widok OLED
- Prosty w obsłudze pilot
- Auto Standby i niskie zużycie prądu
- Wymiary (S x W x G): 280 x 104 x 337 mm
- Waga: 4.8 kg

Dodatkowe informacje:

karta produktu w języku angielskim (pdf) Pobierz plik pdf

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru dra-100, dra100, dra 100, wzmacniacz sieciowy, odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz, streamer, dra

[ Sieciowy wzmacniacz stereo Denon DRA-100 ]

 
Copyright (c) 2008 Media-Centrum. Wszelkie prawa zastrzeżone